Emulátorská devítka

Posláno 22.4.2019  v Herní zápisník

 

2.) NESTOPIA

 

Můj druhý nejoblibenější emulátor. V tomhle případě tento emulátor dokáže emulovat hry ze stařičké konzole Nintendo Entertainment System (NES). Vzhledem k tomu, že i mí rodiče byli též jedni z těch, co na této konzoli hráli některé tituly, není se čemu divit, že některé z těchto her mi utkvěly v hlavě do dnes a rád se k ním vracím navzdory tomu, že v současné době je již náš model této konzole vyhořelý a už slouží jen jako výstavní kus u mě na poličce. Tenhle emulátor dokáže opravdu velice dobře, přesně a bez velkých výkonnostních nároků na váš počítač slušně napadobit tehdejší retro feeling. Nastavení emulace není tak složité jako v případě DOSBOXU, ale též je zde nutné nastavit pár věcí. Ovladání a hlavně video nastavení. Vzhledem k tomu, že se jedná o emulátor konzole, tak nemusím zdůrazňovat, že Nestopia podporuje jak hraní na klávesnici (případně lze u některých her použít i myš), tak gamepad. Pro správný retro feeling si doporučuju pořídit klasický NES gamepad s USB koncovkou, abyste byli schopni jej zapojit do počítače (věřte mi, že zkoušet napojit ovladač ze staré konzole do PC pomocí COM portu se mi vymstilo a jsem rád, že mi komp nezkratoval desku…) a pro případné fajnšmakery si ještě pořídit toto, abyste aspoň trochu simulovali světelnou pistoli a chtěli si zastřílet např. v hrách jako Duck Hunt, Wildgunman Hogan Alley atd. po staru a ne pomocí myši ve stylu hry Moorhuhn. Co se týče video nastavení, tak tam je jasné co nastavovat, protože je to stejné jako v případě normálních her (rozlišení atp.). Co ale za zmínku stojí je to, že si můžete nastavit filtr obrazu tak, aby to vypadalo buď jako remastr dané hry ve vysokém rozlišení a kompletně vyhlazený nebo naopak aby hra vypadala jako z tehdější doby na starých televizích té doby, tj. efekt televizních pruhů, rozmazání atd.

 

Co ovšem nejvíce cením u tohoto emulátoru je možnost propojit s někým online přes internet a hrát hry (většinou určené) pro dva hráče i když zrovna nesedíte vedle sebe v jedné místnosti jak tomu bývalo v případě této konzole na denním pořádku. Pokud tedy disponujete programem jako je např. Hamachi a umíte se pomocí něj napojit do her se svým kamarádem/kamarádkou, jste za vodou, protože přesně takový styl propojení Nestopia umožňuje.

 

Screen z Nestopie s aktuálně spuštěným Mariem a aplikovaným “NTSC“ filtrem emulující efekt televize. Vzhledem k tomu, že takhle malé to není moc vidět, tak doporučuju kliknout na obrázek, aby se otevřel v nové záložce a zvětšený

 

Stahujte zde

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.