Discord skupinka

Posláno 24.5.2019  v Neherní ''moudra''

Od té doby, co jsem na dobro přestal používat Skype (z důvodu vsrávání nepodstatných sraček do onoho programu ze strany Microsoftu) jsem vystřídal řadu jiných alternativ, přes které bych mohl s někým vést hlasovou komunikaci. Začalo to všechno TeamSpeakem, který jsem hojně používal, ale místy byl někdy hodně složitý, nepřehledný a pokud jste se nechtěli napojit na cizí server k úplně cizím lidem, jedinou možností (aspoň teda v mém případě když jsem chtěl pokecat např. s herním kolegou Picardem) bylo si stáhnout extra utilitu k TeamSpeaku, která vám vytvořila server a na který jste se mohli s pomocí programu Hamachi napojit aniž by vám tam lezl kdokoliv cizí a nezvaný. Pouze lidi z Hamachi.

 

Složitý postup říkáte? Ano, máte pravdu a proto jsem tedy začal hledal nějakou jinou a schopnější alternativu, která by dokázala celý tento postup zkloubit do jednoho programu. Onou alternativou se stal již dnes celkem dosti rozšířený a známý program pro online hlasovou komunikaci s názvem Discord. Tento program se mi po několika letém používání osvědčil jako zatím nejlepší možná varianta pro online komunikaci. Kloubí v sobě všechno, co já vyžaduju od prográmku na hlasovou komunikaci a nemusím k tomu stahovat nějaké další extra blbosti. Kvalita hlasu je výborná, případný šum vašeho mikrofonu elimunuje perfektně, je zde možnost sdílení obrazovky stejně jako v případě Skypu (který tuto schopnost uměl jako jediný, dokud ona možnost nepřibyla i na Discordu) a hlavně si zde můžete vytvořit váš server/roomku stejně jako na TeamSpeaku, ale aniž byste museli někde stahovat nějaký další extra software nebo žádat o hosting vašeho serveru někde na internetu. Všechno hezky po kupě na jednou místě. A právě funkce vytvoření skupinky/roomky/serveru (vyberte si 😀 ) je to, o čem se chci dneska zmínit.

 

Víte už i v době, kdy jsem používal TeamSpeak coby hlavní prostředek k hlasové online komunikaci s někým, jsem nejednou měl v hlavě představu, jaké by to bylo kdybych pro své případné sledující z YouTube takovou skupinu založil a mohli si tak se mnou popovídat na různá témata a nebo bych tam případně založil i extra vlákna, kde bych informoval o nových videích atd. A jelikož Facebook je stále míň a míň efektivní a mé příspěvky se stále dostávají k méně a méně lidem, co mi na něm dali like (za vše můžeme poděkovat komerčním praktikám, co tam panují, ale o tom jindy), mi to příjde jako taková další dobrá alternativa, kde mě kontaktovat a kde je pravděpodobnější, že mnou vyřčené informace se skutečně dostanou ke všem, co by na oné skupině byli přítomni. To ovšem byl prozatím jen můj pouhý nezrealizovaný nápad. No, až do téhle chvíle.

 

Tímto příspěvkem bych vám všem chtěl nyní oznámit, že právě na Discordu jsem onu skupinu již před několika týdny založil a pár mých nejbližších lidí (a některých lidi, co si toho všimli s předstihem) už je přítomno. Chci vás všechny, kteří by měli zájem, tímto příspěvkem do oné skupiny pozvat. Skupinu jsem založil pouze pro ty “nejvěrnější“ sledující nebo pro ty, kteří by měli zájem sledovat mou aktivitu, být mezi prvními informovanými a nebo prostě pro lidi, co jsou unavení z toho, že Facebook jim mé příspěvky nezobrazuje.

 

Chci zkrátka vytvořit místo, kde by se mých pár sledujících případně scházelo. Skupina ovšem nebude o pouhém pokecu a informativnosti. Můžete klidně dávat návrhy, co zlepšit na tomto webu, co zlepšit v mé tvorbě na YouTtube nebo mi případně pomoct s inspirací při tvorbě Momentů idiocie, protože ne vždy si na něco v Garry’s modu vzpomenu, tak můžete posílat případné scénky, které tam zakomponovat 😀 Samozřejmě bych bral i návrhy jak vylepšit a oživit skupinku samotnou. Tak neváhejte se zapojit, pokud máte zájem 🙂

 

Trvalý odkaz, který jsem nastavil, aby jeho expirace nikdy nevypršela přikládám zde. Budu doufat, ze se s někým z vas na skupince uvidím 🙂

 

Základní vymoženosti skupiny:

 

🍐 Informovanost o nových videích, záznamech livestreamů

🍐 Informovanost o tom, kdy začne livestream

🍐 Informovanost o tom, kdy na webu výjde nový článek atp.

🍐 Sdílnout vámi vytvořené klipy ze streamů (ať už mě nebo jiných kolegů ve skupině, které jsem označil cejchem “streamer“)

🍐 Volná diskuze (ne jen se mnou, ale i s ostatníma lidma ve skupině, pouze ale psaná forma, nikoliv hlasová)

🍐 Možnost se pochlubit svými kousky z YT (Pozor, pouze jednou nebo znovu s odstupem času, jinak mažu. Plus jedná-li se o let’s play video a zjistím, že jej nahravá malý usnoplený Jarda, mažu bez diskuze)

🍐 Našli jste na YT někoho zajímavého? Klidně jej pošlete do speciálně vytvořené rubriky ve skupině. Ať se všichni můžeme kouknout 🙂

🍐 Možnost pokecání o retro herních titulech nebo retro hraní obecně (ne jen se mnou, ale i mezi ostatníma ve skupině)

🍐 Pamatujete na mé Garry’s Mod videa zvané Momenty idiocie? Nyní můžete přiložit ruku k dílu a navrhnout ve speciální sekci námět na scénku do dalších dílů

🍐 Máte zajímavé momentky z her zachycené formou screenshotu? Klidně se pochlubte 🙂

🍐 Máte nějaké připomínky? Co zlepšit a čemu se vyvarovat? Je jedno zda na YouTube, Twitchi nebo na webu. Pište, pište

🍐 Napadá vás jak skupinku oživit (mám na mysli speciální sekci atd.), klidně se pochlubte

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat