Způsobují video hry sklony k zabíjení?

Posláno 3.5.2018  v Herní zápisník

Velmi kontroverzní téma, o kterém si taky myslím svoje. Způsobují video hry sklony k zabíjení? Nebo dá se toto srovnat se závislostí na drogách nebo alkoholu? Ne. Pokud nejste nějaký (s prominutím) duševně labilní kokot zavřený v nějakém ústavu/léčebně pro mentálně choré, co má čirou náhodou přístup k počítači nebo konzoli. To, čím  televize krmí lidi, že nadměrné hraní video her po nějaké době způsobuje vražedné sklony je pouhý výmysl. Nic jiného než prachsprostý výmysl, protože všichni ti tzv. odborníci, kteří jsou většinou náhodní lidé oslovení někde random na ulici nebo nějací pseudo psychologové vnímají jen jeden úhel pohledu. Tito strašní experti na herní průmysl se tváří, jak této tématice strašně rozumí, ale nikdy nevnímají video hry všemy směry a existuje pro ně pouze jeden žánr hry. A to jsou akční střílečky a brutalita v nich. Pokud teda hraju třeba Postal (který je teda krvavý celkem dost), tak jsem automaticky považován za někoho, komu dříve či později rupne v bedně, z kůlny vytasí starou zrezlou kosu a půjde někomu kosit hlavy na ulici? Ano přesně taková je logika těch, co ony nesmysly vypouští v televizi z úst. Pokud má člověk vše duševně v hlavě srovnáno a není zbaven svéprávnosti, tak by ho nikdy nenapadlo po hodině strávené třeba u Super Mario Bros jít ven a skákat lidem po hlavě nebo skákat hlavou do stropu, snažíc se ho rozbít za účelem, aby se z něj začly sypat dukáty 🙂 Přesně takový případ tohoto negativního smýšlení vůči video hrám je i můj táta. Když projde kolem mě do ložnice a já hraju třeba nějakou pitomou adventuru, kde se jednou v nějakém okamžiku ozve zvuk výstřelu z pistole, tak už se mě táta ptá, kolik že jsem už jich v té mé virtuální “třetí světové“ zabil a jestli jak vysoké mám score. No, vysvětlovat někomu takovému, jak je trapný a vůbec ničemu nerozumí už nemám sílu.

 


Nejprve si zjistěte podstatu video her a teprve potom točte reportáž. Ale tak co. Negativní reklama je pořád reklama 😛

 

Setkal jsem se i s názory, že závislost na video hrách by se dala srovnat se závislostí na alkoholu nebo drogách. To snad nemyslíte vážně. Vůbec žádného laika co v životě video hry nehrál nenapadne, že existuje i jiný žanr her a že vlastně hry v některých případech vás toho dokáží naučit více než škola. Třeba já díky několika opakovaným hraním video her jsem pochytal hodně anglických výrazů (ne jen těch sprostých, jak by nějaký chytrák chtěl říct/napsat) a respektive mou celkovou úroveň angličtiny jsem piloval spíše ve hrách než někde nad nějakou učebnicí nebo nad slovníkem. Nebo třeba takové strategie. Ty vás krom jazykových znalostí dokáží naučit i logicky přemýšlet, smysluplně uvažovat a nebo adventury vás v některých případech naučí rozhodnout se, co je správné a co špatně. Bohužel ale média a bulvár vždy záměrně vyberou jen to špatné a co kazí reputaci hernímu průmyslu. Mluvím o již výše zmíněných duševně labilních jedincích, kteří u hraní her řvou jak blázni a když se je někdo pokusí od hraní odtrhnout, tak už nastupuje značná míra agrese. Myslím, že následující příklady mluví samy za sebe.

 

Takových pablbů je spoustu, ale tohle nejsou hráči, ale SRÁČI…

 

2 komentářů k “Způsobují video hry sklony k zabíjení?”

  1. Já věděl, že tenhle web je jen o verbování do armády. Samej zabiják tady. Ten Hellhouse taky. Včera jsem ho viděl hrát Euro Truck Simulátor. Mno a naposledy jsem ho zahlídl jak krade kamion a ujíždí do Francie… tam se však pod tíhou policie nevzdal, ukradl letadlo a odletěl do San Andreas. Zatímco přistával na tamním letišti, můžou právě hry za to, že opustil svoji babičku, která se jej vydala v noci hledat a pod tíhou niterného okamžiku strachu a deprese se bez baterky a bez pomoci zasekla chudák pod kořenem. Musela pít vlastní moč, aby přežila (tesklivá hudba-záběr na bábrli, fotky s vnukem) (přechod na zlou hudbu, dospívání vnuka, fotka u pc, rodinné video u pc) „Zatímco Marie bojovala pod kořenem celou noc o život, její vnuk se díky hrám pomátl a vydal se na dalekou cestu..“

    „Postavy a události jsou smyšlené“ 😀

    Tak to bylo vždycky, když něco nového přišlo. Herní průmysl u nás v letech 90.tých. Lidé u pc bráni jako ti podivní tvorové 😀 Dnes už to tak není, i když se o to nova a podobní mohou snažit. Vůbec všecky televize upadají a moc dobře si uvědomují, že internet jim teď hodně konkuruje. Osobně si telku pustím jen když je hokej, nebo u vaření ap. Už si ani nevzpomínám na dobu, kdy bych usedl k TV záměrně, protože se chci dívat na něco v programu.

    1. Jsem stejného názoru. Televizní zábava upadá a oni (tv papalášové) to moc dobře vědí. O dnešní zábavě v televizi taky chystám něco do budoucna. Jak o novodobých hercích a moderátorech, dabingu, pořadech, seriálech atd., tak i něco o Tv Barandov, žumpě dnešní televizní doby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich