Eliminace nežádoucích prvků

Myslím, že nejsem jediný, komu vadí současný stav YouTube a v několika článcích jsem to dal jasně na jevo. Už nějakou dobu mě zajímalo, zda by bylo možné YouTube okleštit od všech těch novodobých vychytávek a udělat z něj aspoň z vašeho pohledu opětovné místečko na relaxaci po náročném dnu. V tomto článku se právě dozvíte jak eliminovat některé (dle mě) nežádoucí prvky na platformě YouTube a aspoň z vašeho úhlu pohledu si jej přizpůsobit k obrazu svému (a v podstatě fungovat i jako takový underground uživatel bez všech těch kokotinek). Zkrátka aby to bylo opětovně místečko na relaxaci a nemuseli se zbytečně nervovat co nám to YouTube zas vymyslel za nový trik a vychytávku nebo co zase za nežadoucího pakoše vám ho háže do doporučených videí. Ano skutečně, tohle a mnohem víc lze eliminovat a odfiltrovat pryč z YouTube pokud zkombinujete pár dobrých pluginů pro váš webový prohlížeč. Stačí vědět jaké a jak je využít.

 

Ještě než začnu, jako přáklad používám verzi pluginů pro Mozillu Firefox. Veškeré pluginy pro Google Chrome budou na konci článku ve formě odkazu…

 

1.) Přestaňte podporovat rychlokvašky už pouhým klikem na jejich video

 

 

Tuhle možnost rozhodně budete znát všichni, protože je hodně rozšířená. Adblock. Velkými youtubery proklínaná věc, pro obyčejné lidi pouhý nástroj, který ty chudáčky youtubery symbolicky klepne přes prsty když nastaví svou žebrající pracku s další videem. Jednoduše stačí stáhnout do vašeho prohlížeče a plugin se potom o vše sám postará. Tento plugin blokuje veškeré reklamy, která daný youtuber vložil do svého “pracně“ sestříhaného videa. Zkrátka to potom vapadá, jakobyste sledovali video bez jediné reklamy. Chcete i navzdory nainstalovanému Adblocku i tak podporovat vaše oblíbence aspoň tím klikem, ale ne všechny? Není problém si Adblock u někoho jednoduše vypnout a po dokoukání zase zapnout. Adblock toto umožňuje.

 

Stahujte zde

 

2.) Dejte sbohem poloandroidímu vzhledu

 

 

Taky vás štve ten nový vzhled YouTube, který docela vzhledově vypadá jako verze pro mobilní telefony? Nemusíte se už dále trápit. Existuje plugin, který (obrazně řečeno) násilím příkáže YouTube vzhledu zmáčknout tlačítko pro zpětný chod a opět aplikuje starší vzhled YouTube, který tak nežere výkon a nezpomaluje načítání videí.

 

Stahujte zde

 

3.) Pročistěte si sekci doporučených videí a trendy

 

Skáče vám do trendů nebo doporučených videí stále někdo koho absolutně neznáte a vůbec nesouvisí s obsahem, který na YouTube pravidelně sledujete? Můžete si daného zlostníka skrýt jednou pro vždy. Ano, YouTube sice tohle umožňuje už dávno ale ona blokace se akorát mihne účinkem a daný člověk se vám příště objeví znovu akorát na jiném místě. Jenže vy se ho chcete zbavit definitivně. Proto vznikl plugin zvaný Video-blocker. Tento zajistí, aby tomu tak skutečně bylo a daný člověk se vám už nikdy v doporučených nebo trendech znovu neukázal. Po stáhnutí stačí kliknout na kanál nebo video daného člověka, dát “Block videos from this channel“ a je to. Po tomto procesu daný člověk z YouTube zmizí (aspoň z vašeho pohledu, pro jiné co tento plugin nepoužívají bude existovat dál), nebude jej možné vyhledat a prostě se YouTube bude tvářit, jako se tam ten človíček nikdy v životě neregistroval.

 

No jo, sice jste si blokli daného zlostníka, ale pořád jste se nezbavili videí od jiných tvůrců, kde se tento člověk vyskytuje. Opět existuje jednoduché řešení.  Zapomněl jsem totiž zmínit, že krom blokování kanálů tento plugin dokáže zablokovat i určité slova, takže stačí do seznamu blokovaných zadat slovo/jméno ve formě tzv. Keyword a plugin by vám potom měl skrýt i videa s daným slovem/jménem.

 

Upozornění – Podle všeho tento plugin nefunguje na 100% na novém vzhledu YouTube, tak doporučuju tento plugin použít pouze v případě, máte-li aplikovaný starý vzhled YouTube.

 

Stahujte zde

 

Pro následující vychytávky budete potřebovat plugin zvaný Stylus, který vám umožňuje editovat vzhled webu. Ale nebojte se. Vy nic dělat nemusíte. Jen provést pár kliků 🙂

 

4.) Pryč s Trendy

 

 

Jste až takový youtuberský radikál a nechcete mít položku Trendy dostupnou vůbec? Na to je snadná pomoc. Stáhněte si pro plugin Stylus webový styl Remove YouTube Trendy Category. Po aplikaci toho webového stylu vám z nabídky vlevo na YouTube zmizí tlačítko, kterého odkazuje na položku Trendy videí včetně odkazu nahoře vedle “Domů“ a “Odběry“. Poté se tam už nebudte moci nijak dostat. Dokud se ovšem nerozhodnete onen webový styl vypnout. Tato vychytávka byla vytvořena mým herní kolegou CZokhobem a mám potvrzeno hnedka z první ruky jeho funkčnost. Webový vzhled by měl být kompatibilní jak se starým, tak s novým vzhledem YouTube.

 

Stahujte zde

 

5.) Pryč s Placeným členstvím

 

 

Nově je na YouTube k dispozici možnost Placeného členství. Když si na YouTube rozkliknete vpravo nahoře vaší profilovku, tak by vám to tam hnedka nově mělo vyskočit. Jste čistě nezávislý tvůrce a nehodláte připlácet za nějaké extra kokotinky? Opětovně jako v předešlém případě si pro plugin Stylus stáhněte webový styl zvaný Remove Paid Membership section a povolte jej v nastavení Stylusu. Po povolení daného webového stylu byste už neměli vidět žádnou nabídku Placeného členství. Tento webový styl opět vytvořil můj kolega CZokhobo, takže zaručuju funkčnost.

 

Upozornění – Tento webový styl není nutno instalovat pokud máte nainstalovaný plugin pro starý vzhled YouTube. Starý vzhled YT krom možností Studia pro autory, nastavení a odhlášení nenabízí žádné placené členství a jelikož se jedná o starší vzhled YouTube, tak to tam ani logicky být nemůže.

 

Stahujte zde

 

6.) Přestaňte být závislí na kvantitativních přídavných hdnotách

 

 

Naučte se videa sledovat vlastní hlavou a neřidte se čísly, zda se vám video líbí nebo nelíbí a hlavně nesuďte tvůrce videí podle počtu odběratel. Zkuste si na nějakou dobu působit na Yt bez těchto přídavných hodnot a posuďte sami zda vám vůbec k něčemu ty čísla jsou. Právě tento webový styl zvaný Anti-quanti value filter  (a který opětovně vytvořil CZokhobo) vám skryje veškeré číselné hodnoty a nahradí vám je prázdnými místy. Já sám jsem tento plugin jednu dobu použival a po jeho vypnutí jsem už číselné hodnoty na YouTube úplně vypustil a nevidím důvod jej už nadále používat, ale co vy? Dokázeli byste se obejít bez všech těch kvantit? 🙂

 

Co se kompatibility týče, tak tento webový styl by měl fungovat jak pro starší vzhled YouTube, tak pro ten nový.

 

Stahujte zde

 


 

Tohle je šestice efektivních vychytávek, které vám po úspěšné instalaci YouTube aspoň trošku změní na místo, které opětovně bude sloužit k relaxačním účelům, nebudou vám vyskakovat nechtěné videa, klik na dané video se už nebude počítat k prospěchu autora a zkrátka bude YouTube vypadat jako YouTube. Jako jo, není to perfektní, ale v nouzi postačí a taky vám to dodá takový ten underground feeling, že nepouživáte YouTube v jeho skutečné podobě 🙂 Jediné, co bych rád uvítal by byla možnost kdyby nějaká šikovná duše dokázala udělat vzhled YouTube v rozmezí zhruba tohoto roku 2009 až 2014. To byl pro mě nejlepší vzhled YouTubea hrozně bych to ocenil kdyby se našel nějaký odvážlivec, co by si tohle lajsnul 🙂

 


 

Přikládám odkazy ke stažení pro prohlížeč Google Chrome:

 

     

 

 

 

[Nahoru]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich