Emulátorská devítka

Posláno 22.4.2019  v Herní zápisník

 

9.) VMware Workstation Player

 

V podstatě stejný program na stejné bázi jako VirtualBox, akorát placený (i když existuje i neplacená verze programu, která je ovšem značně okleštěná o řadu funkcí). Takže není nutné o něm nic dalšího psát. Snad jen to, že též jako VirtualBox podporuje řadu operačních systémů, které dokáže virtualizovat a též pro některé systémy má k dispozici tzv. VMware Tools, které můžete nainstalovat v případě, že nedisponujete CDčkem s ovladači grafické karty, zvukové karty, myši atp.

 

Opět jen pro představu jak vypadá ve VMWare Work Station nainstalovaný např. Windows 98 a jak vypadá samotné rozhraní programu.

 

Stáhněte se si okleštěnou free verzi nebo rovnou kupte plnou zde

 


 

No a to v kostce vše, co bych pověděl z mých zkušeností emulace nebo virtualizace. Není to žádná věda když víte, jak na to a pokud máte alespoň středně výkonný počítač (v případě emulace Playstationu myslím). Já osobně emulaci uznávám, cením si jí a jsem rád, že si tady někdo s tím dá tu práci, aby vše mohlo být kompatibilní a jednotné s jedním zařízením než mít doma desítky herních krabiček nebo že díky DOSBOXU nikdy DOSovky nevymřou a budou stále a stále kompatibilní s novými operačními systémy.

 

Každopádně co se týče posledních dvou zmíněných (tj. VirtualBox a VMWare Work Station), tak se říká, že některé počítače nejsou schopné virtualizovat jiný oprační systém, pokud nemáte už nějaký výkonnější hardware, ale tak v mém případě mi též nejnovější instalace VMWaru hlásila, že v mém PC se nachází nekompatibilní hardware a že virtualizace nebude možná. Já vám dám “nebude možná“, downgradoval jsem program a hnedka to zase šlo. Jen mi holt ukončili podporu mého hardwaru nebo co…Takže bych hlášce, že, “nemáte kompatibilní hardware“ moc nevěřil a zkusil to i tak, protože nikdy nevíte, čeho může být váš stroj schopen.

 

Jo a kdyby se někdo ptal, kde sehnat tzv. “rom“ soubory, na kterých se nachází určitá hra vám říkat nebudu. Máte internet, hledejte, já je taky našel 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.