Emulátorská devítka

Posláno 22.4.2019  v Herní zápisník

 

 

3.) ZSNES

 

Emulátor, který je v mnoho věcech podobný Nestopii. Až na to, že neemuluje hry z NESka, ale z jeho mladšího bratříčka Super Nintendo Entertainment System (SNES). Umí tuto konzoli emulovat opravdu nejlépe ze všech SNES emulátorů, se kterýma jsem se setkal. Než jsem totiž narazil na tento emulátor, tak každý jiný měl vždy nějakou vadu. Ať už se jednalo o pomalou nebo naopak strašně zrychlenou emulaci nebo v případě hry Blues Brothers to byl úplně (s prominutím) dosraný zvuk. Tento pracuje téměř bez chybičky. Stejně jako v případě Nestopie, tak i ZSNES podporuje ovládání ať už na klávesnici (v případě her se světelnou pistolí i myš), tak i ovládaní na gamepadu s možností si nastavit i tzv. turbo tlačítka, abyste třeba v některých hrách nemuseli zběsile mačkat čudlíky na gamepadu. Též doporučuju si pro tento emulátor pořídit původní SNESácký gamepad s USB koncovkou pro ten správný retro feeling a opětovně si pořídit i toto, co nahradí Super Scope (SNESácká světelná pistole) a nemusíte tyto hry opětovně hrát jako hru Moorhuhn. Velikým plusem (alespoň pro mě, retro nadšence) je oldscholové rozhraní tlačítek a nabídek, které jako by tvůrci emulátoru téměř dokonale okopírovali z nějaké stařičké oldschoolové adventury. Též v tom cítím i jistou inspiraci NESáckým emulátorem pro systém MS-DOS zvaný Nesticle. Jediné, co bych tomuto emulátoru možná vytknul je to, že neumí nastavit filtry tak, aby hru případně více doostřil nebo naopak neupravil tak, aby vypadala jako na starých televizních obrazovkách stejně jako v případě Nestopie.

 

Co se týče multiplayeru, tak můžete jej hrát jako za starých času před jednou obrazovkou nebo stejně jako v případě Nestopie se s pomocí Hamachi napojit online přes VPN adresu k vašemu kolegovi/kolegyni, se kterým/ou si přejete hrát.

 

P.S. Zjistil jsem, že nejnovější verze ZSNES má z nějakého důvodu nepřistupný Netplay, tak si případně stáhněte verzi 1.42.

 

Rozhraní ZSNES včetně ukázky tlačítek a spuštěným Mariem v pozadí. Pro větší zobrazení, klikněte na obrázek.

 

Stahujte zde

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.