Okleštěná válka

Posláno 10.9.2018  v Herní zápisník

 

Jestli jste tento článek dočetli až sem, tak jste pravděpodobně naštvaní a říkáte si proč to Bethesda udělala a nezakomponovala to všechno do finální hry, že by celá questová linie týkající se občanské války vypadala jinak. Nezoufejte. Existuje totiž pár modifikací, které svým způsobem “obnoví“ aspoň některé tyto funkce.

 

Prvním módem je tzv. Open Civil War, který obnovuje alespoň ony bitvy o každé město dané državy, takže v podstatě, pokud dokončíte (i když nemusíte a můžete jíz rovnou bojovat o město) veškeré questy, které v državě máte splnit, bez bitvy o město dané državy quest ještě není považován za dokončený. Jo, sice v případě questů, které se týkají držav Falkreath a Ledohrad, tak tam stále po dobytí pevnosti a osvobození věžnů se hra chove jako byste už celou državu dobyli (tak jakoby tomu bylo bez toho módu), ale vsadím se, že člověk, co má tento mód na starost to snad někdy opraví Pokud to tam teda není z nějakého záhadného důvodu úmyslně. Dále je zde možnost volby, kterou državu dobýt jako další a nemusíte se držet sekvence, kterou nabízí neomódovaná hra. Nepřítel zde může zaútočit zpět na vámi dobyté pozice a znovu si je přivlastnit když mu dáte tu příležitost. Občas se může totiž stát, že nepřítel napadne vámi vlastněné město a vy se musíte účastnit tzv. obranné bitvy, kterou když prohrajete, tak město opět získavá nepřítel a dosazuje zpět jarla oddaného jejich věci. Každopádně krom těchto věcí onen mód umožňuje bitvy bojovat i když zrovna nejste na bitevním poli. Stačí aktivovat válečnou mapu, kterou najdete buďto v táborech vaší frakce nebo v jarlově paláci v každém městě a válku vést takhle. Z počátku to možná bude vypadat složitě a nepřehledně, ale pokud jste někdy hráli hru Dice Wars, tak by vám to nemělo dělat nějaký moc velký problém 🙂

 

Interaktivní válečná mapa, jež se součásti módu Open Civil War a pomocí které lze vést válku ve stylu hry Dice Wars. Krom toho tato mapa ukazuje reálnou situaci ve Skyrimu a kdo právě vlastní jakou pevnost včetně toho, o jaké město se v daný moment bojuje. Mimo si všimněte, že vlaječek na mapě je daleko víc než kdy byste hráli bez módu.

 

Bitva o Markarth včetně výměny jarlů. Mód Civil War Overhaul.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.