Legie nebo Synové?

Posláno 3.9.2018  v Herní zápisník

 

 

Frakce, bojující za nezávislost Skyrimu. Bouřné hávy věří že bez vlivu Císařství se Skyrimu povede lépe a že by vláda nad touto krajinou měla být v rukou Nordů (nejsou ani tak spíše rasisti oproti jiným rasám než spíše vlastenci, jiné rasy jsou ve Skyrimu vítany, ale musí se přizpůsobit pravidlům.). Věří, že by se před Thalmorem neměl sklánět hřbet, ale naopak s nimi bojovat. Mnoho Bouřných hávů zastává názor, že Císařství možná kdysi bylo pro Skyrim výhodné, ale tyto dny jsou už dávno pryč. “Den kdy Císařství podepsalo tu proklatou smlouvu s Thalmorem byl dnem, kdy Císařství zaniklo.“ Slova, která pronesl Galmar Ranař, pravá ruka Ulfrica Bouřného háva. Hlavním hnacím motorem Bouřných hávů je ovšem víra v to, že pokud se podaří ze Skyrimu vyhnat Císařství včetně Thalmoru, že bude znovu povolené uctívat Talose.

 

 

+ Je znovu povolené uctívat Talose

 

+ Více přátelské vztahy mezi členy frakce (Možná až trochu rodinný vztah řekl bych, soudě podle oslovování bratře nebo sestro)

 

+ Ralof (přišel mi zkrátka více zajímavý, nenaznačuju tím, že bych preferoval Bouřné hávy)

 

+ Thongvor Stříbrokrevný se stane Jarlem Markarthu (Narozdíl od Maven Černošípkové mi toto příjde jako menší zlo. Hergot však jeho předchůdce si musel pozvat samotného Ulfrica aby mu dobyl zpět své město :D)

 

+ Thalmor odtáhne ze Skyrimu (prozatím 🙂 )

 

+ Ulfric Bouřný háv má na 100% jistý post velekrále Skyrimu (dle jeho slov si ale počká na oficiální jmenování na schůzi všech jarlů)

 

+ Vzhledem k tomu, že díky Thalmoru jsou v exilu Čepele, tak díky nepřítomnosti Thalmoru ve Skyrimu by aspoň měli volné pole působnosti

 

+ V tomto scénáři zůstává jarlem Laila Zákonodárkyně, teoreticky by to mělo udělat utrum s cechem zlodějů, když Maven Černošípková bude v exilu

 

Jsou upřednostňováni Nordové oproti jiným rasám

 

Rasismus (Spíše bych řekl přehnané vlastenectví)

 

Jarl Bagruuf už nebude jarlem Bílého průsmyku a nahradí ho Vignar Šedovlasý 🙁

 

Možné riziko, že bez podpory Císařství by Skyrim proti Thalmoru sám neobstal, ale tak když se to daří nezávislému Hammerfellu? Těžko říct

 

Dle některých zdrojů se v jisté knize na Thalmorské ambasádě píše, že Ulfric nepřímo pomáhá Thalmoru a to tím, že “svou“ válkou oslabuje vojsko legií a zvyšuje tak šanci na ovládnutí Skyrimu Thalmorem až nadejte správný čas. Ale zas na druhou stranu se v této knize píše, že vítězství ani jedné strany by Thalmoru nepřineslo žádnou výhodu.

 

V Samotě vás nebudou mít rádi (Opět dle konverzací s obyvateli)

 

Bez Skyrimu je Císařství značně oslabeno, ale jelikož se vše točí kolem Skyrimu, tak to nikoho nemusí zajímat 🙂

 

No a toto zhruba v kostce výhody a nevýhody obou válčicích stran, které jsem já osobně ve hře postřehl. Tak snad vám to pomůže určit, čí věc je více spravedlivá. Ale navzdory tomu je to aspoň pro mě stále oříšek. Ať už vyhraje tamta nebo ona strana, tak si myslím, že na tom nezáleží. Je potřeba si uvědomit, že na straně Skyrimu je stále hráč/drakorozený. Hrome, vždyť si poradil s prastarým drakem, kterého údajně nešlo zkolit, poté si to na féra rozdal s Miraakem (události dodatku Dragonborn) a ještě k tomu porazil upířího lorda Harkona (události dodatku Dawnguard). Takže si myslím, že párkrát Fus-Ro-Dah nebo Yol-Toor-Shul, do toho poslat do útoku Paarthurnaxe, Odahvinga nebo Durnehviira a je po Thalmorech 🙂 No, ale nebudu naivní. Nikde není psáno ani dáno, jak se situace bude vyvíjet dál ať už vyhraje kdokoliv, tak nebudu tady dále spokulovat.

 

P.S. Věděli jste, že občanská válka ve Skyrimu měla být daleko propracovanější a více dynamická než je ve finální hře? O tom si ale povíme jindy 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat