Způsobují video hry sklony k zabíjení?

Posláno 3.5.2018  v Herní zápisník

 

Potom se není čemu divit, když v televizi a na internetu ukazují pouze tu negativní stránku věci a lidé tomu potom slepě věří. Ano, souhlasím, že tihle magoři, kterým už z toho gamingu hrabe je dost, ale je třeba taky oddělit zrna od plev a uvědomit si, že ne hnedka každý hráč je duševně labilní psychopat. Já se přiznám, já taky občas někdy u nějaké hry zakleju, ale rozhodně ne jako třeba onen němčour. Prostě občasné vynadaní k hraní video her patří. Že se ale někdo u her neumí ovládat není můj problém nebo ostatních hráčů či samotného herního průmyslu. Každý hráč je samostatná myslící jednotka a holt jsou tady ti dobří i ti špatní.  Ne všichni jsou takoví, jak popisuje televize a bulvár. Sice tráví svůj veškerý volný čas seděním před monitorem, ale nemusí to být hned tím, že jsou prostě závislí a nedokáží bez toho žít. Dneska se dá na gamingu vydělávat milony (nevím, jak v Čr, ale v zahraničí to jede ve velkém) pomocí streamování, let’s playování na YouTube nebo účastnění se nějakých online turnajů. Prostě to není o závislosti, ale holt to dnes někteří mají jako svou práci. Sice tady v Čr si to opět moc představit neumím, ale v zahraničí toto jede rozhodně ve velkém a nikdo kolem toho nemá žádné negativní kecy. Možná tak jedině nějací haters.

 

Je taky si potřeba uvědomit, že herní průmysl se stále vyvíjí ku předu a nic ho nezastaví. A už vůbec ne nějaké hledání špíny a znehodnocování jej. Naopak ho to ještě více zviditelní a udělá se mu zadarmo reklama. Ano, mám taky vůči pokroku herního průmyslu své osobní výhrady, ale žádná z oných výhrad se nerovná tomu, co tvrdí média. Že video hry způsobují sklony k zabíjení. Mě jde o tu pokrokovou stránku herního průmyslu. Ale to už je na jiné povídání.

 

Takže těď všem těm tzv. expertům dám dvě rady:

 

1.) Přestaňte strkat ten váš “brouk pytlíkovský“ nos do věcí, kterým vůbec nerozumíte nebo se na danou věc přestaňte dívat jen z jednoho úhlu pohledu a zjistěte si veškerá fakta než začnete soudit.

 

2.) Nevěřte všemu, co se říká v televizi, protože ne vždy to je tak černé, jak to vypadá. Televize, média a respektive i bulvár vždy mají ve zvyku věci značně zveličovat, překrucovat a vymyslet si svou vlastní pravdu.

 

Závěrem ještě řeknu, že ano, někteří jedinci jsou takoví jací jsou. Sedí u toho monitoru několik hodin každý den, některým z toho může značně hrabat, ale hrám a hernímu průmyslu to nedávejte za vinu. Že je nějaký duševně labilní kterén kreténem není problém nikoho jiného než onoho kreténa. A srovnávat zavislost na videohrách se závilostí na alkoholu či drogách? Ale no tááááák 🙂

 

Máte k této tématice co říct? Klidně se mi v tady v komentářích vyjádřete 🙂

2 komentářů k “Způsobují video hry sklony k zabíjení?”

  1. Já věděl, že tenhle web je jen o verbování do armády. Samej zabiják tady. Ten Hellhouse taky. Včera jsem ho viděl hrát Euro Truck Simulátor. Mno a naposledy jsem ho zahlídl jak krade kamion a ujíždí do Francie… tam se však pod tíhou policie nevzdal, ukradl letadlo a odletěl do San Andreas. Zatímco přistával na tamním letišti, můžou právě hry za to, že opustil svoji babičku, která se jej vydala v noci hledat a pod tíhou niterného okamžiku strachu a deprese se bez baterky a bez pomoci zasekla chudák pod kořenem. Musela pít vlastní moč, aby přežila (tesklivá hudba-záběr na bábrli, fotky s vnukem) (přechod na zlou hudbu, dospívání vnuka, fotka u pc, rodinné video u pc) „Zatímco Marie bojovala pod kořenem celou noc o život, její vnuk se díky hrám pomátl a vydal se na dalekou cestu..“

    „Postavy a události jsou smyšlené“ 😀

    Tak to bylo vždycky, když něco nového přišlo. Herní průmysl u nás v letech 90.tých. Lidé u pc bráni jako ti podivní tvorové 😀 Dnes už to tak není, i když se o to nova a podobní mohou snažit. Vůbec všecky televize upadají a moc dobře si uvědomují, že internet jim teď hodně konkuruje. Osobně si telku pustím jen když je hokej, nebo u vaření ap. Už si ani nevzpomínám na dobu, kdy bych usedl k TV záměrně, protože se chci dívat na něco v programu.

    1. Jsem stejného názoru. Televizní zábava upadá a oni (tv papalášové) to moc dobře vědí. O dnešní zábavě v televizi taky chystám něco do budoucna. Jak o novodobých hercích a moderátorech, dabingu, pořadech, seriálech atd., tak i něco o Tv Barandov, žumpě dnešní televizní doby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat