Stojí za to komentovat videa na YT?

Posláno 2.3.2018  v Neherní ''moudra''

Řekněte mi, jak často komentujete někomu videa na YouTube? Jednou za čas? Pod každým videem? Vůbec? Já osobně jen jednou za čas a když mám něco na jazyku. Proč tady toto řeším? Protože poslední dobou si pokládám otázku zda to ma vůbec cenu. Za posledních pár let, co na YouTube působím jsem si všiml razantního úpadku vyspělosti toho, kdo píše kometář pod nějakým videem. Stale méně a méně už vidím komentář, který by dával hlavu a patu, někdo dotyčný se na něco tázal nebo někdo někomu něco konstruktivně zkritizoval. Místo toho vidím komentáře typu první, trolly, co rozproudí hádku o ničem, nadávky atd. a když se někdo ozve se „slušným“ argumentem, ale ten se nedočká žádné odezvy nebo někdo odpoví úplnou blbostí.

 

Už jsem nejednou zmiňoval, že já jsem typ člověka, co má ve zvyku se v komentářích rozepsat trochu více a dokáže mě naštvat když se nedočkám odpovědi od autora samotného a odpoví mi někdo úplně cizí např. ve stylu „Ty kráso, to je dlouhé jako prdel. Like, kdo to dočetl až do konce.“. Takže si čím dál tím víc říkám, zda má ještě vůbec smysl v dnešní době někomu okomentovat video když se tam objevují samí jednodušší jedinci. A teď promiňte, opravdu promiňte, ale tady si odvažuji házet všechny do jednoho pytle. Opravdu pochybuji, že se zde najde ještě někdo, kdo by byl někdo schopen na můj komentář odpovědět ve stylu Hellyho, Czokhoba, MsRepulsive, Wiziho, TrylobajTa, Sroubinna aj. Odpovědět stylem těchto lidí si já coby odpověď na svůj komentář představuju. Nebo ať to klidně je odpověď o jedné větě, ale ať se sakra drží tématu a ne, že to bude odpověď ve stylu „like za délku“.

 

Přiznám se, že už jsem nejednou měl nutkání rozčíleně odpovědět, že když nemá daný člověk co říct, tak ať ani raději neodpovídá, ale nejsem zas až taková horká hlava. Holt to vidím tak, že lidí s „bohatšími“ argumenty si dnes jak tvůrci videí tak i jiní komentující pod videem neváží a ať si někdo tvrdí opak. Kdyby tomu bylo dle argumentu protistrany, tohle pisaníčko byste tu teď nečetli 🙂 Takže se všem kolegům, kterým jsem kdysi pravidelně komentoval videa omlouvám, že se už tak často neprojevuju. Nemám nic proti vám, že se málo kdy pod videem projevím, ale kvůli novodobým kokotům mám k tomu stale menší a menší chuť i když vím, ze vy byste mi odpověděli. Mlčky vás sleduju a jakmile budu mít co říct, určitě se ozvu 🙂

 

Každopádně neříkám, že člověk musí vždy odpovědět zrovna na můj komentář, ale:

 

1.) Je to slušnost a známka toho, jak si tvůrce videí váží komentářů od jiných lidí.

 

2.) Mé komentáře jsou vždy hodně rozsáhlé a zmíním tam vždy vícero bodů, takže ať mi někdo netvrdí, že aspoň k jednomu z bodů komentáře nemá tvůrce videa nebo někdo jiný vůbec co říct aspoň jednou větou. To mě potom utvrzuje v tom, že ten komentář pak nikdo nečte a jen mažou med kolem huby pomocí odpovědi typu „like, kdo to četl až do konce“. Plus píšu rozsáhlé komenty o několika odstavcích proto, aby se tak snadno neztratily mezi ostatními kdyby to někdo chtěl ještě vyvrátit faktem, že si toho člověk nemusel všimnout. Velký slon ve fraku se opravdu ztratí mezi liliputy že? 😛

 

 

P.S. Kde se opravdu nevyplatí ztrácet čas komentováním je u jednoho nejmenovaného kanálu zabývající se trailery a novinkama ohledně hry The Sims. Tam se to hemží diskuzemi na všelico, ale „vyspělejší“ argument nikdy. To se můžete poptat mého herního kolegy Pana Picarda, který se pod videi daného kanálu mnohokrát jménem našeho společného kanálu DualProject obracel s nějakým komentářem nebo dotazem a nikdy se nedočkal odpovědi. Takže doporučuji pouze zkouknout, ale nekomentovat. Toto je přesně typ kanálu, který si nezaslouží váš čas komentováním.

 

Máte k této tématice co říct? Klidně se mi v tady v komentářích vyjádřete 🙂

3 komentářů k “Stojí za to komentovat videa na YT?”

 1. Lidé, kteří se pohybují po internetu, bývají k různým aktivitám často leniví. Ať jde o hledání čehokoliv (pokud není přímý odkaz –
  nezájem) až po samotné komentování.

  Řekl bych, že YT v tom bude trošku na vážkách. Buďme rádi, že se tam nesrocují lidé z diskuzích na novinkách. Faktický komentář ve tvůrci vzbuzuje jakýsi určitý druh zpětné reakce, druh práce, kterou si protistrana dá. Souvisí to s tou leností = musí se registrovat na YT, dát odběr ap. To mluvím spíš o lidech, kteří se na YT příliš nepohybují.

  Sám když jsem začal vůbec registraci na YT a nahrával jsem si tam videoklipy, chodily mi upozornění na mail (dnes už takovou věc nepoužívám). Šlo o komentáře u mých videí a já je vlastně ignoroval. Postupně se mi nabalili odběratelé a já se na YT začal pohybovat víc. No a pak jsem začal natáčet herní videa a jakékoliv psanné zpětné vazby jsem si vážil a vážím dodnes.

  Tímhle odbočením jsem chtěl poukázat na to, že co divák, to jiná preference. Každý nemá potřebu psát, ale rád se pravidelně na videa dívá.

  Tvou demotivaci v psaní komentářů chápu. Opět odbočím do let, kdy jsem byl vcelku aktivní na databeze-her.cz. Prvně jsem tam přidával hry (které mi zpětně vraceli za subjektivní recenzi nebo za špatný formát obrázku – ok, to jsem bral, byl a je to určitý nástroj k tomu, aby se udržoval nějaký formát a kvalita profilu hry).

  To co mě však dokázalo nasrat a přestat tam psát komentáře ke hrám bylo, když mi omínusovali mé komentáře s tím, že jsou moc dlouhé a nebaví je to číst (nějaké plusy a mínusy jsem měl a mám v prdeli) ale takovej pi*a argument mě tehdá dostal do kolen 😀

  Spoustě lidem se mé komentáře líbily, ovšem má motivace poté umřela. Nebo třeba hejtování u profilu Mafia, kdy si někdo nový přidal komentář (v pořadí miliontý) tak mu to tam taky všichni zhejtili s tím, že už o tom všem psali lidé před ním. Takže nový příchozí si chtěl něco napsat ke své oblíbené hře a byl ubit na místě 😀 Hlavně ty diskuze o tom, jak dlouhý by měl komentář být 😀

  Teď mě omluv, du naházet do Maine Stephenovi Kingovi na okna vejce, jeho knihy jsou moc dlouhé, nebaví mě číst.

  1. …a ano, stojí za to komentovat videa, hlavně u tvůrců, které rád sleduju, ale i u těch nových. Navíc když vím, že mám co říct, nebo mě napadne v nějakém úseku videa poznámka, tak neváhám.

   Možná to zní podivně, ale mě opravdu dělá radost, když mě něco pobaví, upozornit na to v komentáři. A pokud se pod videem rozpoutá megadiskuze na úrovni (jako u mých talků – nejvíc komentovaná videa), tak mi to dělá radost dvojnásob.

   Komunita stále žije, nesmíme ji odpojovat, ani udržovat na přístrojích. Musíme ji hlavně stále živit! 😉

  2. Díky za odezvu kolego 🙂 To je o čem mluvím 🙂 Odpověď ať už s rozsáhlým argumentem nebo protiargumentem 😀 Odkazy jsem se vždy snažil servírovat každému pomocí poznámek ve videu až pod nos. Nic. YouTube je zrušil, tak jsem to začal cpát do popisku. Zase nic. To už jsou lidi tak líní rozkliknout i ten popisek? 😀 No o komentujících na Novinkách pomlčím, protože to je taky někdy pořádné terno to číst a co tam vede v kladných bodech za argumenty 😀 Kvůli diskutujícím už novinky raději ani nečtu a mám i takové podezření, že i ty články jsou psány tak, aby se ty diskuze rozproudily do takového stavu, jak je můžeme znát po každé, když tam tak ze zvědavosti zavítáme. Proto mám raději místo novinek přidán na Seznamu tzv. “boxík“ s odkazem na Idnes. Raději číst z redakce Babiše/Bureše, protože mi to příjde jako o hodně menší zlo než Novinky 🙂 S Databází her a komentováním tam nemám ještě tak moc zkušeností, tak nemohu posoudit. Zatím jsem se projevil jen u dvou her a snad jeden člověk nepochopil, co jsem psal a myslel, že jsem “nowadays kid“ 😀 Jestli chceš, můžeš si pročíst můj komentář k Prince of Persia Forgotten Sands 😀 Poté v diskuzích hry ten človíček citoval mou frázi “původní trilogie“, jak by si myslel, že ani neznám toho prvního Prince 😀 Co se týče demotivace ke komentování na YT, tak jak jsem psal v článku. Omlouvám se, že už to není tak pravidelné jako kdysi, ale jakmile budu mít co říct, tak rozhodně ozvu se slohovkou 🙂 P.S ono taky jde o to, jak lidi tvrdí ve videích, jak si ty komentáře všechny čtou a na všechny odpovídají ať je dlouhý sebevíc. To vidím teda 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.